Nasza wolność finansowa

Nasza wolność finansowa.

Pomimo tego, że zgodnie z prawem zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni być traktowani równo w każdej kategorii, to jednak w dalszym ciągu kobiety w wielu dziedzinach są traktowane gorzej.

Wolność finansowa to wymarzony stan, w którym nie musimy już więcej utrzymywać się z pracy zarobkowej.

Chodzi chociażby o podstawową kwestię wynagrodzenia za pracę – wszystkie badania pokazują, że to mężczyźni opłacani są o wiele lepiej.

Jednak niezależnie od tego możemy śmiało dążyć do osiągnięcia wolności finansowej. Pierwszą czynnością powinno być zbilansowanie naszych wydatków z dochodami (jeśli nasz budżet domowy notuje deficyt) a w następnej kolejności wydzielenie części pieniędzy, które przeznaczamy na oszczędności i inwestycje. Nie kupujemy więc za nie ani nowej sukienki ani nowych butów – pieniądze te mają być święte i pracować same na siebie.

Dobrym rozwiązaniem jest też znalezienie dodatkowego źródła dochodów, pozwalającego nam poprawić stan naszych finansów.

Dla osób bardziej zaawansowanych w temacie oszczędzania ciekawym rozwiązaniem jest generowanie dochodów pasywnych – czyli pieniędzy wpływających na nasze konto pomimo tego, że nie pracujemy na nie. Do tego stanu właśnie powinnyśmy dążyć. W momencie, gdy dochody pasywne (odsetki od lokat, najem płacony przez lokatorów naszego mieszkania i inne) są w stanie w całości pokryć nasze miesięczne wydatki – możemy w końcu żyć spokojnie nie martwiąc się o pracę.

Wszystko w teorii brzmi pięknie i jest bardzo proste, jednak w praktyce jest o wiele trudniej. Bardzo mało osób ma wystarczającą motywację, by osiągnąć wolność finansową – jednak udaje się tylko tym, którzy próbują.

Warto więc już teraz zacząć zagłębiać się w ten temat. Niestety w krótkim okresie nie będziemy widzieć bardzo dużych zmian, jednak na przestrzeni kilku lat efekty będą już mocno widoczne.

Osiągnięcie tego magicznego stanu, kiedy to nie musimy już pracować będzie prawdziwym spełnieniem wszystkich naszych marzeń.

W końcu tylko od nas będzie zależało, o której godzinie wstaniemy z łóżka, gdzie wyjdziemy dziś wieczorem a także, w którym kraju na świecie spędzimy resztę życia. Niewykonalne? Wręcz przeciwnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *