Męski odpowiednik Dnia Kobiet

Męski odpowiednik Dnia Kobiet.

Czy istnieje męski odpowiednik Dnia Kobiet? Niektóre panie odpowiedzą, że pozostałe 364 dni w roku, dzień po dniu są dniami mężczyzny. A tak naprawdę nie za bardzo jest widoczne takie święto w naszym życiu. Ostatnio, co prawda różne źródła podają dwa terminy – 10 marca, jako Dzień Mężczyzny oraz 30 września, jako Dzień Chłopaka…

 

Dzień chłopaka

Niestety, w naszych odczuciach takie święto przeważnie nie istnieje, albo bardzo powoli i nieśmiało próbuje zdobyć swoje miejsce w tradycji. Nie ma jednak czegoś takiego, jak w wypadku Dnia Kobiet, że większość krajów akceptuje jeden termin podlegający właśnie temu świętu.

Najprawdopodobniej zwycięży Dzień Chłopaka z datą 30 września, gdyż młode dziewczyny chętnie świętują i sprawiają radość swoim sympatiom, narzeczonym, czy młodym mężom właśnie wtedy. Widać to szczególnie w szkołach, gdzie w tym dniu, podobnie jak w Dniu Kobiet jest dużo zamieszania, emocji i niespodzianek. Dzień Chłopaka to przede wszystkim śmieszne prezenty.

Adorować czy być adorowanym?

Odrębna sprawa to Dzień Mężczyzny – przypominają o tym media, ale święto to bardzo opornie wchodzi w naszą tradycję – być może ma na to wpływ fakt, że Polacy mają poczucie rycerskości i to oni są od tego, by adorować kobiety, a nie odwrotnie – jest to spadek po naszej szlacheckiej przeszłości.

Dla wielu pań, pytanych w badaniach opinii publicznej Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny nie kojarzą się z żadną konkretną datą. Zresztą panowie w świętach ich dotyczących, w ich celebrowaniu są przede wszystkim ignorowani – potwierdza to zarówno Dzień Mężczyzny i Dzień Chłopaka, ale także Dzień Ojca i Dzień Dziadka – Dzień Matki jest wszędzie obchodzony z wielką pompą, media mają temat dnia. Podobnie jest, gdy zestawimy Dzień Babci z Dniem Dziadka – o tym pierwszym zawsze jest głośno, z kolei o tym drugim wiadomo, że kiedyś jest.

10 marca urodził się Chuck Norris

Na pewno niektórych panów do obchodzenia Dnia Mężczyzny 10 marca przekonuję fakt, oczywiście traktowany z przymrużeniem oka, że właśnie 10 marca urodził się Chuck Norris. Inni z kolei podkreślają, że dzień ten jest obchodzony w Dniu 40 Świętych Męczenników – pewnie i jedni i drudzy mają nieco racji, najistotniejsze jednak jest to, że niezależnie jaki to dzień warto w nim pamiętać o swoim mężczyźnie, bowiem okazywania miłości nigdy za wiele.

Wiadomo, że w dobie Internetu Dzień Mężczyzny będzie ciągle wspominany na różnych portalach i przede wszystkim młodzież będzie coraz liczniej go obchodziła. Obecnie dziewczęta są pełne inicjatywy w adorowaniu wybranych chłopaków lub mężczyzn i data 10 marca bardzo im w tym pomaga.

Pozostać rycerskim

Niezależnie czy jest to Dzień Chłopaka czy też Mężczyzny – obchodzenie, któregoś z nich staje się możliwością pokazania swoim sympatią, że są kochani i szanowani. Ten jeden dzień w roku może posłużyć, aby im to w szczególny sposób okazać. Na pewno nigdy Dzień Mężczyzny nie będzie miał takiej oprawy jak niegdysiejsze obchodzenie Dnia Kobiet, które było niemal świętem narodowym, ale może stać się on miłym świętem, w którym panowie będą głównymi postaciami uroczystości. To wszakże nie powinno im przeszkodzić w pozostaniu rycerskimi wobec wybranek swojego serca i wszystkich innych pań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *