Dzień Kobiet męskim okiem

Dzień Kobiet męskim okiem.

Panowie muszą się w tym dniu samookreślić – albo przynoszą kwiatki dla pań i świętują, albo odcinają się od tego święta, oczywiście nie bez dozy wdzięku, podkreślając, że kobiety szanują i cenią każdego dnia i jeden kwiatek niczego tu nie zmieni.

 

Dla mężczyzn Dzień Kobiet to swego rodzaju wyzwanie – jak się zachować w pracy, czy przyjść z kwiatkami dla koleżanek, czy takim gestem się nie wygłupię etc. Mężczyzna, to istota delikatna i skupiona nieco na sobie, a w świadomości ma zakodowane, że on swojego święta to tak naprawdę nie ma. Wielu mężczyzn odbiera, zatem święto kobiet, jako nieco niesprawiedliwe, ale nie zastanawia się nad tym, że kobiety we współczesnym świecie pełnią wiele trudnych ról, bardzo często bez możliwości oparcia o męskie ramię.

Aktywowanie zmysłu organizacyjnego

W firmach, gdzie Dzień Kobiet jest celebrowany, na panów spada cała organizacja imprezy – zazwyczaj okoliczność imprezy to domena aktywnych pań, ale w ich dniu nie może być mowy o pomocy, zatem trzeba poradzić sobie samodzielnie. Zazwyczaj panowie nie lubią tego święta jeszcze z innego powodu – bywają koleżanki z pracy, których się zwyczajnie nie lubi, a ten dzień zakłada, że trzeba traktować je po królewsku i obie strony czują sztuczność takiej sytuacji.

Ciężki i stresujący dzień

Dla przeciętnego mężczyzny Dzień Kobiet to ciężki i bardzo stresujący dzień – jedynie panowie o charakterze Casanovy mają okazję bezkarnie łasić się, co do ładniejszych i młodszych koleżanek. Mężczyźni bardzo ciężko przeżywają ten dzień, szczególnie, gdy firma jest sfeminizowana, a w domu jeszcze na kwiatek czeka kilka pań. Oczywiście Dzień Kobiet to także wydatki – panie coraz częściej oczekują od panów konkretnych prezentów – są one dowodem na to, że panowie cenią swoje kobiety (prezenty dotyczą raczej kobiet związanych prywatnie z mężczyznami).

Bo jeden kwiatek niczego tu nie zmieni

W pracy Dzień Kobiet wygląda nadal jak „za komuny”, o ile firma w ogóle taki dzień świętuje. Mężczyzna często ma poczucie, że kobiety ledwo tolerują ich zachowanie w tym dniu – w większości wypadków nie bardzo wszyscy wiedzą jak się zachować i jak traktować to święto. Panowie muszą się w tym dniu samookreślić – albo przynoszą kwiatki dla pań i świętują, albo odcinają się od tego święta, oczywiście nie bez dozy wdzięku, podkreślając, że kobiety szanują i cenią każdego dnia i jeden kwiatek niczego tu nie zmieni.

Na pewno mężczyźni traktowaliby inaczej Dzień Kobiet, gdyby w zamian mieli swoje święto i w takim dniu byliby specjalnie traktowani i celebrowani przez panie.

Stres, zamieszanie a czasami sztuczność

Dzień kobiet, to poważny stres dla panów, bowiem chcą oni zapewnić kobiety, które cenią i kochają o swoim szacunku i miłości, a jednocześnie widzą w tym święcie dużo sztuczności – m.in.: w dawaniu kwiatków wszystkim paniom w firmie – nawet takim, których zupełnie się nie zna czy nie lubi. Można domniemywać, że większość panów nie lubi dnia 8 marca, szczególnie tego obchodzonego w pracy, gdyż często jest związany z tym stres, zamieszanie… Chociaż istnieją firmy, w których odbywają się naprawdę sympatyczne imprezy, zarówno z punktu widzenia kobiet jak i mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *